Terapie przeciwbólowe, to techniki mające na celu nie tylko wyeliminowanie bólu ale przede wszystkim zlikwidowanie przyczyny bólu. Zajmujemy się leczeniem, które obejmuje m.in: dolegliwości bólowe kręgosłupa, bóle kostne stawowe i mięśniowe, zespoły korzeniowe, nerwowe, bóle pourazowe i pooperacyjne, zespoły cieśni nadgarstka, łokieć tenisisty u golfisty oraz wiele innych.
Energia WINBACK jest prądem o wysokiej częstotliwości działającym z częstotliwością 300 KHz, 500 KHz i 1 MHz w zależności od wybranego trybu. Ten nieinwazyjny prąd stymuluje naturalne mechanizmy regeneracji organizmu, usprawniając wymianę komórkową. W połączeniu z manualnymi technikami terapeuty zapewnia doskonałe wyniki rehabilitacji dzięki szybkiemu przewracaniu funkcji mięśni i stawów. Jest prawdziwym fizjologicznym bio-akceleratorem. Zakres częstotliwości opracowany przez WINBACK umożliwia precyzyjne oddziaływanie na różne warstwy tkanek (mięśnie, stawy, kości itp.), leczenie głęboko położonych i bolesnych dysfunkcji, które wcześniej były oporne na terapię. Jest bezbolesnym i nieinwazyjnym rodzajem terapii, który jest niezwykle ceniony przez pacjentów. Pacjenci podczas zabiegu odczuwają delikatne ciepło w obrębie tkanek poddawanych leczeniu.
Terapia falą uderzeniową pozwala na leczenie przewlekłego bólu i dyskomfortu związanego ze zwyrodnieniami i stanami zapalnymi ścięgien, mięśni, kości, torebek stawowych czy więzadeł. Fala uderzeniowa, poprzez hiperstymulację zakończeń nerwowych i błon komórkowych, blokuje sygnały bólowe, co umożliwia całkowite wyeliminowanie bólu. Obecnie terapię falą uderzeniową stosuje się przede wszystkim w przypadku jednostek chorobowych takich jak: zapalenia ścięgien, ostroga piętowa, łokieć tenisisty, golfisty czy kolano skoczka, bóle bioder i barków, naciągnięcie mięśni, stany pourazowe, przewlekła entezopatia, tendinopatia i uszkodzenie stożka rotatorów.
Zabieg stawiania baniek polega na przyłożeniu do skóry bańki, w której wytworzone zostaje podciśnienie, aby zassać do jej wnętrza skórę i znajdującą się w jej tkankach krew. Takim działaniem wpływamy na tkankę łączną – skórę, mięśnie i naczynia krwionośne, a także poprzez odruchy somatyczno-trzewne na narządy wewnętrzne. Bańki stosuje się także w przypadku stanów zapalnych górnych dróg oddechowych oraz miejscowych stanów zapalnych. W fizjoterapii bańki wykorzystujemy w celu pobudzenia procesu leczenia, poprawy krążenia oraz rozluźniania napięć mięśniowo- powięziowych.
Poprzez ogrzanie powietrza znajdującego się w bańce, powstaje podciśnienie, które przy przyłożeniu bańki do ciała zasysa skórę do jej środka. W wessanej skórze dochodzi do przekrwienia i pękania naczynek włosowatych. Organizm traktuje własną, znajdującą się poza krwiobiegiem, wynaczynioną krew, jako ciało obce i uaktywnia procesy obronne, wytwarzając dużą ilość ciał odpornościowych, które miejscowo likwidują wszelkie stany zapalne. Dzięki rozszerzeniu naczyń dochodzi również do lepszego ukrwienia i odżywienia tkanek a tym samym do ich oczyszczenia, odkwaszenia i natlenienia. Działanie przeciwbólowe obserwowane przy terapii bólów mięśniowych i kostno-stawowych, jak również popularnej rwie kulszowej oraz rwie barkowej, jest następstwem drażnienia receptorów skóry, mięśni i powięzi.
Technika rozluźniania mięśniowo- powięziowego jest jedną z najskuteczniejszych form rozluźniania układu powięziowego lub mięśniowo- powięziowego, przy czym – w przeciwieństwie do wielu innych form terapii – wykonywana jest w sposób niezwykle subtelny i bezpieczny. Celem rozluźniania mięśniowo- powięziowego, nazywanego “uwalnianiem” mięśniowo- powięziowym [ang. myofascial release], jest usunięcie restrykcji tkankowych w ciele. W rozluźnianiu mięśniowo- powięziowym nie koncentrujemy się na miejscu bólu lecz na zaburzeniach w układzie powięziowym. Podstawą tej terapii jest badanie palpacyjne i techniki manualne, wykonywane z dostosowaniem się do stanu klinicznego pacjenta.
Trigger point, czyli punkty spustowe, to obszary występujące w obrębie brzuśca lub powięzi mięśnia. Terapia punktów spustowych jest techniką która wykorzystuje różne formy ucisku i ruchów w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej. Celem terapii jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych.
Jedna z bardziej skutecznych metod wykorzystywanych w leczeniu dolegliwości bólowych, łagodzeniu skutków urazów oraz leczeniu lub wspomaganiu leczenia blizn, wielu schorzeń ortopedycznych i neurologicznych. Umiejętnie zadany bodziec w odpowiedniej lokalizacji ma na celu zniesienie patologii występującej w zakresie jednego lub kilku układów regulacyjnych. Pinoterapia poprzez odczynowe i/lub odruchowe odwrócenie procesów patologicznych tworzy w organizmie warunki do regeneracji i powrotu do zdrowia.
Podobnie jak refleksologia i akupunktura, polega na pobudzaniu przewodnictwa nerwowego za pomocą ucisku ściśle określonych punktów ciała. Każdy z tych punktów odpowiada za pracę konkretnego organu wewnętrznego lub ma wpływ na określone procesy zachodzące w organizmie człowieka.