REHAkompleks

Zajęcia grupowe

Najbardziej kompleksowy ośrodek leczenia i rehabilitacji narządu ruchu w województwie lubuskim

TRENING FUNKCJONALNY

Trening funkcjonalny to rodzaj intensywnych ćwiczeń, których celem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni bez rozbudowywania masy mięśniowej. Polega na imitowaniu ruchów, które wykonujemy na co dzień przy zwykłych czynnościach, ale w szybszym tempie i z wieloma powtórzeniami.

YOGA MEDYCZNA

Jest połączeniem pozycji jogi i klasycznej fizjoterapii używanej do konkretnych schorzeń, prowadzona jest przez wykwalifikowanych terapeutów a grupy zorganizowane są tak by instruktor mógł zająć się każdym z osobna. Zajęcia jogi medycznej nie tylko oferują ćwiczenia fizyczne ale również oddechowe poprawiając wydolność płuc i pomagając w chorobach o charakterze astmatycznym. Joga medyczna polecana jest szczególnie dla osób z problemami kręgosłupa, narządu ruchu, astmy, podwyższonego ciśnienia, rehabilitacji po covid - itp. Odpowiednia dla pacjentów w każdym wieku.

PILATES

Zawiera elementy jogi, mobilizacji stawów, ćwiczeń oddechowych i czasami aerobiku. Rozciąga i aktywizuje do działa wszystkie mięśnie, także te głębokie, o których często zapominamy. Skutecznie więc modeluje sylwetkę, wzmacnia kręgosłup, mięśnie stabilizujące i poprawia naszą równowagę. Pilates to świetna forma ćwiczeń dla wszystkich - bez względu na wiek, poziom sprawności czy przebyte choroby. Sprawdzi się jako trening dla osób dotychczas wybierających wyłącznie ćwiczenia siłowe, jak i seniorów czy kobiet w ciąży.

ZAJĘCIA ZDROWY KRĘGOSŁUP

To specjalistyczne zajęcia rehabilitacyjne mające na celu poprawę ruchomości kręgosłupa, jak i zadbanie o mięśnie w jego obrębie. Poprzez te ćwiczenia można pozbyć się dolegliwości bólowych kręgosłupa, a także uniknąć poważniejszych schorzeń tego narządu jakimi mogą być zmiany zwyrodnieniowe czy skrzywienia.

ZAJĘCIA AKTYWNY SENIOR

To prozdrowotne zajęcia skierowane dla osób starszych. Dobrze dobrany układ prostych aktywności, który pozwoli zachować zdrowie i kondycję na dłuższy czas. Trening ten usprawnia mięśnie, uelastycznia stawy, zapobiega osteoporozie, wzmacnia serce i układ krwionośny. Poprawia samopoczucie i funkcje psychosomatyczne.

Drezdenko

ul. Poniatowskiego 1A

+48 733 281 333

Kostrzyn n/Odrą

ul. Sikorskiego 16

+48 733 050 601

Gorzów Wielkopolski

ul. Wyszyńskiego 155

+48 604 128 195